Tooted

Mesi

Meie mesi on kontrollitud Eesti Keskkonnauuringute Keskuse laboris, mille analüüsi tulemusel on hinnatud mesi kvaliteetseks ning mee “parim enne” on 3 aastat.

Mesi on asendamatu magustaja, mida võib kasutada suhkru asemel paljudes toitudes ja jookides. Mesi sisaldab rohkelt inimese organismile kasulikke aineid, sealhulgas looduslikke lihtsuhkruid (umbes 80% glükoosi ja fruktoosi), mineraale, vitamiine, aminohappeid ja antioksüdante. Mees sisalduvad lihtsuhkrud imenduvad organismi ilma seedimiseta, tehes endast organismile kergesti kättesaadava energiaallika.Tal on antibakteriaalsed ja striliseerivad omadused. Mees sisalduvad antioksüdandid on tõhusad vabade radikaalide eemaldajad kehas. Selle tulemusena saab turgutust ka immuunsüsteem.  Mesi aitab taastada jõudu pärast suuri vaimseid või füüsilisi pingutusi ning aitab taasatada lihaste energiat ja glükogeeni taset pärast trenni. Seepärast ongi mesi kasulik õppuritele eksamite ajal ja sportlastele võistluste ja treeningute ajal. Samuti annab kosutust haigusest kurnatud inimesele. Mesi aitab maandada stressi ja uinuda. Mee antibakteriaalne toime aitab hoolitseda haavade ja põletuste eest ning alandada ka paistetust ja hävitada kahjulikke baktereid. Meel on hallitusseeni ja baktereid tappev toime, mett kasutatakse puuviljade ja marjade konserveerimisel ning ka marinaadides.

Mee kasulikud omadused sõltuvad suures osas ka mee kvaliteedist, seepärast on väga oluline tarvitada just head ja kvaliteetset mett.

Õietolm

Taimede õietolmu värv võib olla väga erinev, varieerudes valgest mustani.

Õietolm sisaldab mesilastele ja inimeste toiduks hädavajalikke rasvu, valke, mineraalaineid, vitamiine, aminohappeid, süsivesikuid jt.aineid. Õietolm toniseerib organismi, tõstab söögiisu, aitab parandada südame- ja veresoonkonna probleeme, soodustab maksarakkude talitlust ja tõstab potentsi.  Kuna õietolmul on ergutav mõju, ei soovitata seda õhtuti tarbida.

Õietolmu säilivusaeg on 2 aastat.

NB! Õietolm võib põhjustada allergiat!

Suir

Suir on mesilaspere poolt kogutud õietolmust valmistatud mesilaste söödavaru ning  energiaallikas. Seda saadakse õietolmu piimhappelisel kääritamisel. Nii õietolm kui suir on kõrge toiteväärtusega ning sisaldavad mitmeid organismile vajalikke aineid. Võrreldes õietolmuga on suiras rohkem süsivesikuid ja piimhapet, kuid vähem valke ja rasvu. Suir sisaldab ka oluliselt rohkem mineraalsooli, vitamiine ja orgaanilisi happeid. Suir sisaldab umbes 55% süsivesikuid, 35% valke, 3% vitamiine ja mineraalaineid, 2% rasvhappeid ja 5% muid aineid. Paljude haiguste puhul on suir õietolmust tõhusam.

Suira võiks segada meega või mäluda võimalikult kaua, sest siis jõuab selle tervistav toime inimese organismi. Vett ei tohiks peale juua. Suira tarbida 3 korda päevas, 1-1,5tl korraga, 20min. enne sööki. 

Suir säilib 1 aasta.

Proopolis - taruvaik

Taruvaiku on nimetatud  looduslikuks antibiootikumiks ja seda on aastasadu kasutatud desinfitseerimisvahendina. Taruvaik sisaldab aromaatseid vaike, palsameid, vaha, eeterlikke õlisid ja õietolmu.  Mesilased korjavad seda pungadelt, lehtedelt, vartelt, lisades süljenäärmete eritist, vaha ja õietolmu.

Proopolis on meeldiva lõhna ja kibedavõitu maitsega, soojas muutub kleepuvaks.

Proopolist kasutatakse desinfitseerimiseks, tuimestamiseks, vererõhu alandamiseks jne. Ravida saab nina-, kurgu-, kõrva-, naha-, hingamisteede, eesnäärme jt.haigusi. Proopolisest valmistatakse tinktuure ja segusid sissevõtmiseks ja pealemäärimiseks, aga ka sissehingamiseks.

Ka töötlemata kujul saab taruvaiku kasutada nahakahjustuste, vistrike, mädapaisete jm. Korral. Näppude vahel laiaks pigistatud tükk pannakse sideme või leukoplasti alla. Mitmete haiguste korral soovitatakse päevas närida proopolist ja lõpuks see alla neelata või välja sülitada.

Proopolis säilib pimedas ja jahedas, kindlalt suletud nõus 5-10 aastat. Aastaid seisnud taruvaik on peaaegu musta värvi, tihe ja rabe. Värske taruvaik on heledam, kollakaspruun ja väga kleepuv. Proopolis lahustub kanges alkoholis.

Kärjemesi

Kärjemesi on tervislik ja väga kasulik kasutada sügistalvisel ajal külmetushaiguste ennetajana. Läbi mälutuna võib vaha vabalt alla neelata. Vaha puhastab seedetrakti jääkainetest. Kärjemett võiks kasutada 2-3 korda päevas, mäludes vaha 10 -15 minutit.

Kärjemett tuleks hoida samadel tingimustel nagu tavalist mett.